Co to jest Solid Surface

Materiały Solid Surface wykonane są w dwóch trzecich z minerałów naturalnych. Najważniejszym z nich jest wodorotlenek glinu (ATH), otrzymywany z boksytu - rudy zawierającej glin. Jedną trzecią stanowią żywice o wysokiej odporności . Materiał mineralno-akrylowy ma szereg właściwości: nie posiada porów, jest przeciwbakteryjny bez jakiegokolwiek rodzaju dodatku, wytrzymały , bardzo odporny i łatwy do naprawy , wymaga tylko minimalnej konserwacji i jest łatwy w czyszczeniu. Jest to materiał, który może przypominać kolorystycznie naturalny kamień, ale w odróżnieniu od niego jest cieplejszy, więc i przyjemniejszy w dotyku.

Jego obróbka jest podobna do obróbki drewna. Pozwala to na cięcie arkuszy, dowolne łączenie czy termoformowanie, które z kolei umożliwia tworzenie różnych krzywizn, dzięki czemu można uzyskać dowolne wzory i kształty. Dzięki takim zabiegom możemy wykonać każdy projekt, który jest niemożliwy do wykonania z innych materiałów. Sekcje mogą być tworzone bez szwu , co chroni przed wchłonięciem płynów oraz ułatwia czyszczenie i konserwację .     

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.